Tektaş Yüzük Seçimi ve Önemi

Sevgililer Gününde hediye almadan önce bilmeniz gereken en önemli aksesuar tektaş yüzük! Takı ve Alyans seçme kısmına geçmeden önce tektaş yüzük ne demek olduğunu, tüm dünyada kabul gören özelliklerini ve nasıl bir pırlanta kesimi tercih edeceğini sevgilin için bilmen gerekir, bunu öğrenmelisin. Öğrenmen gereken en son şey tek taş yüzük fiyatları. Dur daha o aşamaya gelmedik.

Bu bilgiler çok önemli, çünkü, evliliği düşündüğünüz hatta karar verdiğiniz sevgiliniz, sevgililer gününde senden bir tek taş yüzük bekleyecek. Sevgilinin böyle şeyleri önemsemediğini söylesen de, mesela; artık için de tektaş yüzük olmayan evlenme teklifleri doğrusu anlatılmaya değer bulunmuyor. Tabii tek taş yüzük yerine daha harika bir teklifin olduğunu düşünüyorsa o başka. Ancak bilmen gerekiyor bir hediye şart.

Tektaş Nedir?

Pırlanta, elmas madeninin en popüler işleme tarzının adıdır. Hükmedilemez anlamına geldiğinden aşkın simgesidir. Tek taş yüzüklerin fiziki anlamı, yüzüğün üzerindeki sadece bir adet taş olmasıdır. Bu taş da pırlantadır. Manevi anlamı ise bağlılıktır. Sadakatin gerçek simgesidir tek taş yüzükler. Ancak çeşitlilik anlamında modeller öyle arttı ki, büyük pırlanta taşın etrafında küçük taşlarda olabiliyor. Pırlanta işlenen bir taş olduğu için eşi benzeri yoktur. Bu sebeple tektaş yüzüğün anlamı tek ve eşsiz olarak tanımlanır. İşte bu sebeple de yurt dışında çoğunlukla evlenme teklifleri tektaş yüzük ile yapılır.

Tahmin bile edemeyeceğiniz kadar fazla pırlanta kesimi vardır. En çok tercih edilenleri baget yüzük ve prenses kesim tek taşlar olmasına rağmen oval, vintage, kalp, zümrüt, yastık ve damla sever gelinlerin favori pırlanta kesimi markiz tektaş kesimleri en popülerleridir. İşlenmiş elmas Yüzük yani pırlanta yüzük düğünlerin olmazsa olmazıdır artık.

Doğru Tek Taş Yüzük Nasıl Seçilir?

Tektaş yüzük seçimi bütün gelin adayları için farklılık gösterir. Tektaş yüzük seçimi yapmadan önce sevgilini iyi tanıman önemli. Öncelikle ne renk ve tarz yüzükler seviyor bunu mutlaka öğrenmelisin. Günümüzde beyaz altın tektaş yüzük daha çok tercih ediliyor olsa bile müstakbel eşin sarı altın seviyor olabilir. Eğer sonradan değiştirme ile uğraşmak istemiyorsan bunu öğrenmende fayda var. Artık tektaş yüzük seçmeye hazırsın, haydi pırlanta yüzük kararını hemen ver ve tektaş yüzük fiyatlarını incelemeye başla. Bu aşamada da Zen Pırlanta Tektaş modellerini inceleyebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir