Bilezik Ölçüsü Nasıl Alınmalı

Bilezik Ölçüsü Nasıl Alınmalı?

Altın kaplama bilezik sipariş verirken dikkat edilmesi geren birtakım kurallar vardır. Bu kurallardan başında gelenlerden biri de bilezik ölçüsünü almaktır. Kolumuza takacağımız bileziğin ölçüsü bileğimiz ile aynı olmalıdır. Aksi halde aldığınız bileziği bileğinize takmak yerine yastık altına atmak olacaktır. Burma bilezik alırken de bu kurala dikkat etmeliyiz.

İlk yöntem ile başlayalım

Bilezik ölçüsü alırken ilk başta yapacağımız işlem ince kesilmiş kâğıt ya da ip hazırlamak olacaktır.

Bunu yaptıktan sonra baş parmağınızın ucunu serçe parmağınız ile birleştirmek olmalıdır.

Daha sonra iple elinizin geniş tarafını sarın

İki ucun birleştiği yere işaret koyun ve kesin.

Son adım olarak cetvelinizle ipin milimetre uzunluğunu bulmak olacaktır. Daha sonra bilezik ölçü tablosuna bakarak bilezik ölçünüzü belirleyebilirsiniz.

İkinci yöntem

Evinizde kullanmış olduğunuz herhangi bir cetvelin üzerine yatay şekilde kullandığınız bir bileziği yerleştirin. Bu işlem iç çapını ölçmek için kullanılır.

Bu işlemi uygularken emin olmanız gereken bir konu var. Oda bileziğin en geniş kısmını ölçtüğünüzden emin olmalısınız. Daha sonra ki işleme geçip ölçü tablosuna bakarak bileziğin ölçüsünü belirlemek olacaktır.

Son yöntem olarak uygulayacağınız yöntem ise;

Elinizdeki tüm parmakları birleştirin. Bunu yaparken avuç içiniz yukarı bakmalı. Başparmağınızın ucuyla serçe parmağınızın ucunu birleştirin.

Sonraki işlem olarak elinize ip alın. İpi elinizin etrafına başparmak hizasında sarın. İki ucun birleştiği kısmından ipi kesin.

Milimetre ölçülü bir cetvel ile ipi ölçün.

Bulduğunuz değer size bileğinizin çevresinin uzunluğunu verecek.

Anlattığımız yöntemler ile bilezik hesaplaması yapabilirsiniz. Anlatılan yöntemleri yapmak istemeyen kişiler ise kuyumcuya giderek orada ki satıcıya rica da bulunabilir. Evde yaptığınızın aksine kuyumcuda ölçtürdüğünüz hesaplama yöntemi daha doğru sonucu size verecektir.

Altın Kaplama Bilezik Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir