Altın Kaplama Yüzük

Biliyoruz ki; gerçek aşkın ve sadakatın simgesi olan ve bir ömür boyu takılacak olan Altın Kaplama Yüzük bulmak zor bir iştir. Çünkü yüzlerce seçenek arasından müstakbel eş adayıyla ortak zevkinize uygun en güzel Altın Kaplama Yüzük bulmaya çalışırken, bir de satın alacağınız Altın Kaplama yüzüğün ellerinize de yakışması gerekiyor. Karamsarlığa kapılmadan önce, Altın Kaplama Yüzük seçmenin önemli püf noktaları olduğunu bilmenizi ve sizinle bunların hepsini paylaşacağımızı söyleyelim. Vakit kaybetmeden başlayalım.

Altın Kaplama Yüzük Seçimi Çok Önemli

Eşiniz olmasını istediğiniz kişi ile birlikte inşallah yıllarca takacağınız Altın Kaplama Yüzük seçerken ikinizin zevkinize modellere bakmalısınız. Hem kadın hem erkek versiyonları olan çift alyanslar sizin işinize çok yarayacaktır. Şöyle ki; ikili set olarak sunulan çift alyanslar hanımlar ve beyler için kişiselleştirilmiş modeller olarak karşımıza çıkar.

Çoğunlukla ikili setlerde gelin adayları için taşlı ve desenli, damat adayları için de sade modeller yer almaktadır. Birbirleri ile uyumlu fakat farklılaşmış çift alyanslar ile ilişkinizdeki uyumu alyanslarınızla da yakalaya bilirsiniz.

Kullanım kolaylığı sunan ve şık görünen bir alyans seçimi yaparken, öncelikle yüzüğün hangi madenden olacağı ve hangi renk olacağının kararını vermelisiniz. Daha sonra alyansın kullanışlı olmasını, parmağınızı terletecek kalınlıkta olmayan ve parmağınızı sıkmayacak, rahat modelleri seçmelisiniz.

Yıllarca yaşamınızın her anında, uyurken, çalışırken, spordayken parmağınızda olacak alyansınızın, kan akışını kesecek darlıkta ve de parmağınızdan düşecek genişlikte olmamasına özen göstermelisiniz.

Parmağa sürekli temas edeceğinden, yüzüğün iç tarafı size rahatsızlık verecek şekilde desenli olması halinde parmağınızı tahriş edebilir. Ayrıca çok girintili çıkıntılı çok taşlı modellerin, ellerinizi yıkarken içerisine sabun kaçması da sorun olacaktır. Bu sebeple günlük kullanımı da düşünerek mümkün olduğu kadar sade ve düz tarzlar tercih etmek iyi bir fikir olabilir.

Altın Kaplama Takılarınızı, tarzınızı ve yaşınızı yansıtacak şekilde ve modası hiç geçmeyecek olan modeller arasından seçmenizi öneriyoruz. Mesela resmi kıyafetler giymek zorunda olduğun bir işin yoksa ve spor giyiniyorsan, düz, deseni az ve taşı olmayan sade modelleri tercih edebilirsin. Özel bir davete katılacak isen Alyansınla, tek taşını birlikte kullanarak, ışıldayabilirsin. Siz Gümüş alyans düşünüyorsanız, pek çok modelin sizi beklediğini bilin. Fakat gümüş yüzük kararma yapabilir ve parlatarak zaman zaman bakım yapman gerekebilir. Parlak ve sağlam bir element olan platin çok sert ve işçiliği zordur. Bu sebeple Platin alyans kuyumcularda pek bulunmaz fiyatları da yüksektir.

Rengi koyu gri olan titanyum ise, çelik gibi sağlamdır fakat alüminyum gibi hafiftir. Oksitlenmediği için kararmaz. Ayrıca titanyum alyanslarda kaplama işlemi yapılamaz. Ancak altın veya gümüş eklemeler ile alyans olabilir.

 

Altın Kaplama Yüzük ve Tektaş Uyumu

Eğer altın kaplama yüzüğünüzü tektaş veya beştaş gibi diğer yüzüklerin ile takmak istiyorsanız, seçimini bu yüzüklerle ahenk içinde olabilecek modeller içinden seçmek isabet olacaktır.

Altın Kaplama Alyans ve tektaşın ortak noktası, uzun zaman kullanılmasıdır. Hem görsel olarak şık, hem de manevi anlamları güçlü, bu ikiliyi birlikte takabileceğiniz gibi ayrı ayrı da takabilirsiniz.

Altın Kaplama Alyansı çoğunlukla gündelik yaşamınızda kullanacağınızdan, rahat ve kullanışlı olan modellere yönelebilirsiniz. Işıltıyı seviyorsanız tektaş yüzüğünüzüde günlük yaşamınızda takabilirsiniz. Genel olarak tektaş ve alyans yan yana özel günlerde takılmaktadır. Bu sebeple de birbirlerini tamamlıyor olmaları çok önemlidir. Başka renk ve modelde tektaş ve alyans uyumsuz olacak güzel görünmeyecektir. Örnek olarak alyansını sarı altın tercih etmişseniz, tektaşınızı da aynı renkte seçmeniz gerektiğini unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir