Altın Kaplama Yüzük Kararır mı ?

Altın Kaplama Yüzük

Altın Kaplama Yüzük Kararır mı sorusuna cevap olarak, Kaplama ürünlerde en çok tahriş olan takılardan biri de yüzüklerdir. Bunun nedeni, yüzüğün parmağa tam oturmamasıdır. Parmağa tam oturmayan yüzük hava almaya yer kalmadığından çabuk deforme olur.  Yüzük kullanımında 2-3 günde bir parmaktan çıkarılarak iç kısımları pamuklu bez yardımı ile temizlenmesi yeterlidir.

Altın kaplama yüzük parmakta parlaklığıyla şık bir görüntü elde edilmesini sağlar. Günlük yaşantımızda da sıkça takabileceğimiz rahat bir takıdır. Parmağınızı sıkmadığı sürece herhangi bir rahatsızlık vermez.  Rahatsızlık vermesi durumunda kuyumcuya giderek genişletebilirsiniz.

Altın Kaplama Yüzük Nasıl Parlatılır?

Altın Kaplama Yüzük Üzerimize takılan, gün boyunca vücudumuzla temas halinde olan takılardır. Vücudumuz günlük yaşantımızda birtakım etkenlerden dolayı nasıl kirleniyorsa taktığımız Altın Kaplama Yüzüklerde o sebeplerle bizimle birlikte zaman içinde kirlenirler.

Altın Kapalama Takıların Kararmasına etken nedenlerden biriside kimyasal ürünlerin, şampuan, duş jellerinin Altın Kaplama takılarımızla temasıdır. Bunları yok edip takılarımızı parlatmamız çok zor bir süreç değil.

Bir kaba ılık su doldurun. Ilık su doldurduğunuz kaba birkaç damla deterjan damlatın. Kabın içine takılarınızı koyun. 15 dakika beklettikten sonra takıları çıkartın. Çıkardığınız takıları yumuşak uçlu ve daha önce hiç kullanmadığınız bir dış fırçası yardımı ile fırçalayın. Sert fırçalar takılara zarar verir. İşleminizi bitirdikten sonra ılık su ile altınlarınızı durulayın. Son olarak yumuşak bir bez yardımı ile kurulayın.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Altın Kaplama parlatma yöntemlerinde son kısıma geldiğimiz taktirde ılık suda durulama ve yumuşak bez ile kurulama yöntemleri oldukça önemli iki adımdır.

Altın temizlerken kullanacağınız diş fırçası oldukça yumuşak ve mutlaka ince uçlu şekilde olmalıdır.

Bu yönergelere uymadığınız taktirde altınlarda sizi üzecek olan birçok nedenle karşı karşıya kalabilirsiniz. Kesin ve güvenilir bir çözüm almak istiyorsanız kuyumcuya gitmenizi öneririz.

4 yorum

 1. MELİKE Yanıtla

  YÜZÜK SİPARİŞ ETMİŞTİM GÜMÜŞ KAPLAMA 1 HARTA İÇİNDE KARARDI. SİZ DE KARARIYOR MU SAYGIDEĞER SATICI

  • admin YazarYanıtla

   Merhaba Melike Hanim. Altin Kaplama Ürünlerimiz de Kararma olmaz. Ancak Parfüm ve Kremden korumaniz gerekir

  • admin YazarYanıtla

   en kısa zamanda yüklenecek Esra Hanım. ilginiz için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir