Altın Kaplama Bilezik

Altın Kaplama Bilezik

Altın Kaplama Bilezik bilek kısmını zenginleştiren takılardan biridir. Altın olarak satıldığında oldukça pahalıdır.

Altın Kaplama Bilezikler fiyat açısındançok iyi bir alternatiftir. Uygun fiyatı en çok tercih sebeplerinden biridir. Kararmaya karşı 2 yıl garantili ürünlerimiz birebir kuyumcu modelleri olup görüntü açısından gerçeğine eş değerdir.

Altın Kaplama Bilezik Bilek kısmında parlak ve net görünür. Düğünlerde sıkça takılan takılardan biridir.

Altın Kaplama Bilezik Nasıl Parlatılır?

Bir kabın içine bir yemek kaşığı karbonat koyulur. Yarım su bardağı kadar su eklenir. Yumuşak uçlu hiç kullanılmamış diş fırçası hazırlanan karışıma batırılır. Batırılan diş fırçası ile altın takı ovunur. Ilık su ile altın durulanır ve yumuşak bir bez ile kurulanır.

Amonyak ta altın parlatmada fazlaca etkili yöntemlerden birisidir. Çok sık uygulanması önerilmez. Az bir miktar amonyak kap içerisine koyulan su ile karıştırılır. Kabın içeresine altın koyulur. Maksimum 2-3 dakika içeride bekletilir. Bekletilen takılar çıkarılır ve ılık su ile durulanır. Son olarak yumuşak bir bez yardımı ile kurulanır. Burada kullanılan amonyak çok az bir miktarda kullanılmalıdır.

Altın Kaplama Bilezik Parlatırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kuyumcuya giderek kuyumcu tarafından parlatma hizmeti alınması lazımdır. Güvendiğiniz bir kuyumcuya gitmeniz önemli olacağından önerilen yöntemlerden biridir.

Evde tek başınıza yaptığınız parlatma yöntemleri çok sık uygulanmamalıdır. Çok sık uyguladığınız taktirde altına büyük ölçüde zarar verebilirsiniz.

Evde yaptığınız altın temizleme yöntemleri lavabo ve banyoda yapılırken giderlerin güvenlik amacı ile mutlaka kapatılması önerilir.

Değerli taşların olduğu altın takıların kaynar suyla teması önlenmelidir. Aksi halde kopma ve çatlama gibi olaylar meydana gelebilir.

Sert peçete ve kâğıt havlu gibi cisimlerin altın eşyaları çizeceği unutulmamalıdır.

Altın Kaplama Bilezik ile alakalı güncel yazımız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir