Altın Kaplama Bilezik Kapıda Ödemeli

Altın Kaplama Bilezik

Altın kaplama, kullanılan takı veya eşyaların fiyat bakımından daha ekonomik olması nedeniyle başvurulan bir kaplama çeşididir. Altın kaplamanın amacı kullanılan eşyalara altın görünümü vermektedir. Böylece ucuz maliyeti vasıtasıyla daha şık bir görünüm elde edilebilir.

Kullandığını bir eşyaya altın görünümü kazandırmak için yapılan en basit yöntem ise o eşyayı altın suyuna batırmak olacaktır. Altın kaplama tekniğinin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu tekniklerden bahsetmeden önce;

Altın Kaplama Bilezik Kapıda Ödemeli olarak bloğumuzdaki WhatsApp  bağlantılarına tıklayarak alma imkanına sahipsiniz. Siz de birbirinde şık ve kaliteli ürünlerimiz hakkında bilgi almak isterseniz, üye olmadan veya kredi kartı bilgilerinizi vermeden Altın Kaplama Bilezik Kapıda Ödemeli bağlantısına tıklayarak bizlere ulaşabilir siniz.

Bunlardan ikisi de rulolanmış altın kaplama ve altın dolgu teknikleridir. Eşyanın üstüne lehim ve kaynak tarzı yöntemler ile altın sürülür. Altın dolgu tekniğinde ise kaplanacak eşyanın ağırlığına ve boyutlarına göre sürülecek olan altın tabakasının kalınlığı da değişiklik gösterir.

Rulolanmış altın kaplama yönteminde ise altın ince bir tabaka şeklinde kullanılır.  Altın dolgu sistemindeki gibi altın ürün ağırlığı ile orantılı olarak kaplanmasına gerek yoktur. Bu durumda rolulanmış altın kaplama yöntemi daha uygun maliyetlidir.

Altın kaplama geçmişten günümüze gösteriş sembolü ve zenginlik göstergesi olarak bilinir. Altın kaplamanın tercih edilmesindeki bir diğer neden ise dayanıklı bir metal olmasıdır. Eşyaları dış etkenlerden korur ve yeni kalmasını sağlar.  Bakır veya gümüş üzerine kapladığınız da yüzeyin kararmasını engellendiği görülmüştür.

Altın kaplama yapılırken farklı metallere göre farklı renkte kaplamalar da yapılabilir. Altın kaplama yaparken içine nikel, bakır, platin ve gümüş oranına bağlı olarak sarı renk yerine kırmızı ve beyaz kaplamalar elde edilebilir. Altın kaplamanın en yüksek oranı 22 ayardır. Bunu 14 ve 8 ayarlarında ki altın kaplama takip etmektedir.

Altın yumuşaklığı nedeniyle kolaylıkla lehimlenebilir. Kızıl ötesi yansıtma özellikleri ile de uzay teknolojisinde kaplama kullanım alanı bulunur. Altının iletkenlik özelliğinden faydalanmak amacı ile de elektrik kablolarında altın kaplama kullanılır.

Altın kaplama Bilezik almak için resimlerin üzerine tıklamanız yeterlidir.

Altın Kaplama Bilezik Kapıda Ödemeli

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir