Altın Kaplama Bilezik Düğün

Altın kaplama Bilezik Düğün için altın bileziğe göre çok iyi bir alternatiftir. Düğünlerin vazgeçilmesi olan altın takılar, altının yüksek fiyatı sebebiyle popülaritesini Altın Kaplama Takılara ve Altın Kaplama Bileziklere bıraktı.

Altın Kaplama Bilezik modellerimiz, tamamen kuyumcu işçiliği ile üretilmektedir. Düğünler için ideal, gösterişli bilezik modellerimiz gerçeğinden farksız bir şekilde üretilmektedir. Gerçeğinden ayırt edilemez ve iki yıl renk garantisi ile satışa sunulmuştur.

Kuyumculuk Sektörü

Kuyumculuk, değerli maden ve taşlardan takı ve süs eşyası yapma sanatıdır. Türkiye’de ziynet eşyasına gerek takı gerek ise güvenli bir yatırım aracı olması sebebiyle, geçmişten buyana büyük ilgi gösterilmiştir. Ülkemiz özellikle son yıllarda yapılan atılımlar sonucunda dünya kuyumculuk sektöründe ikinci sıraya yükselmiştir. Bu nedenle kuyumculuk sektöründe çok hareketli bir iç ve dış piyasa bulunmaktadır.

Kuyumcu, altın gümüş gibi kıymetli metal ve alaşımları eriterek döküm yapan, plaka veya tel haline getirildikten sonra işleyerek tasarımını yaparak ziynet eşyası haline getiren sanatkâr kişidir.

Günümüzde el kuyumculuğu atölyelerde yürütülürken, seri üretim ise fabrikalarda yapılmaktadır. Bu alanda ihtiyaç duyulan nitelikli elemanların, özellikle tasarım ve çizim yapabilen, el ve parmaklarını ustalıkla kullanabilen, detaycı ve dikkatli kişiler olmasın gerekmektedir. Bu sektöre ilgi duyan gençler mesleki eğitim merkezlerinde, kuyumculuk teknolojisi alanında ve meslek liselerinde eğitim alabilirler.

Meslek elemanlarının bir bölümü imalat alanında çalışırken bir bölümü ise satış konusunda çalışmayı tercih eder. Az da olsa iki işi bir arada yürütenler de vardır. Türkiye’de kuyumculuk sektörünün hem imalat hem de satış açısından oldukça yoğun bir piyasa olması sebebiyle bu alanda istihdam edilen kişi sayısı 100 binleri bulmaktadır.

Altın Kaplama Bilezik için diğer görseller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir